menu
CZ

Naše workshopy vám pomohou pořádně rozjet sezonu 2013!

Už jste toho o pěstování a kompostování ve městě slyšeli hodně, ale stále vám chybí odvaha pustit se do toho taky? Máte balkon nebo kousek místa na střeše případně ve vnitrobloku? Rozhodli jste se letos rozjet vlastní městskou kompostárnu nebo zahradu?

Neváhejte a navštivte naše workshopy, které jsme zaměřili na praktické informace a ukázky toho, co všechno je ve městě možné a jak nejlépe začít na vlastním balkoně nebo v městské zahradě.

A pozor! Workshopem to zdaleka nekončí! Po každém z našich workshopů pokračujeme společným networkingem přímo na místě nebo v některé z blízkých kaváren, kde bude dostatek prostoru na posdílení zkušeností s ostatními městskými pěstiteli a kompostáři. Rozhodli jste se pro vlastní  městskou kompostárnu nebo zahradu a řešíte praktické věci spojené s prvními začátky nebo provozem? V tom případě je právě večerní networking ta nejlepší akce pro vás.

 

Jedlý balkon a pěstování v nádobách

Máte balkon a rádi byste ho smysluplně využili? Proměňte ho v místo odpočinku a relaxace mezi květinami, zeleninou, bylinkami, ale i drobným ovocem. Poradíme vám, jak si takový balkon navrhnout, co všechno lze pěstovat v nádobách, které rostliny si spolu dobře rozumí, jak fungují vertikální zahrady a jak to všechno využít i při budování městské zahrady.

Termín: úterý 23.4., 17:00 – 19:00 + následující networking

Lektoři: Tomáš Svoboda a Zuzana Pipková

Přírodní zahrady: www.prirodnizahrady.com

Místo konání: KC Zahrada, Malenická 1784/2 , Praha 11

Kompostování a vermikompostování ve městě

Je vám líto vyhazovat bioodpad, ale nevíte, co s ním? Nebo si jen chcete snížit objem odpadkového koše a ještě k tomu získat cennou surovinu v podobě kvalitního hnojiva – kompostu. To všechno jsou důvody, proč se zajímat o kompostování, popřípadě vermikompostování. Prozradíme vám, jaké se ve městě nabízejí možnosti.

Termín: úterý 21.5., 17:00 – 19:00 + následující networking

Lektor/ka: bude upřesněno

Místo konání: Hub Praha, Drtinova 10, Praha 5

 

Akvaponie 1.0 – revoluce v městském farmaření

Chcete se dozvědět více o jednom z nejefektivnějších způsobů pěstování rostlin? Chcete vidět fungující systém na vlastní oči? Přijďte na workshop Akvaponie 1.0 a dozvíte se vše o spojení hydroponie a chovu ryb, o jeho přednostech i rizicích a o tom, jak si založit vlastní akvaponický skleník.

Termín: úterý 18.6., 17:00 – 19:00 + následující networking

Lektor: Jan Richtr

Místo konání: bude upřesněno

 

Sklidit, usušit, zamrazit nebo zavařit?

Každý rok je jiná úroda, ale i tak jen málokdy zvládneme spotřebovat vše, co jsme si vypěstovali. Proto je dobré znát základní postupy, jak naložit s přebytky. Poradíme vám, co je dobré usušit nebo naopak zamrazit a jaké jsou osvědčené recepty na zavařování.

Termín: úterý 17.9., 17:00 – 19:00 + následující networking

Lektor: bude upřesněno, ideálně některá ze zkušených seniorek 🙂

Místo konání: KC Zahrada, Malenická 1784/2 , Praha 11

 

Zazimování balkonu

Když už se chýlí sezóna ke konci, je důležité postarat se o květiny a bylinky, které zvládnou přezimovat a zároveň poklidit to, co příští rok již nevyužijeme. Ukážeme vám, že balkon nebo městská zahrada můžou být pěkní i v zimě. Získáte praktické rady, jak ochránit rostliny před mrazem a kdy je potřeba zálivka, případně řez.

Termín: úterý 1.10. 17:00 – 19:00 + následující networking

Lektorka: Tereza Kvítková

Místo Konání: Hub Praha, Drtinova 10, Praha 5

 

Cena

Za každý workshop a následující networking nám zaplatíte 200 Kč. Vždy si od nás odnesete radost, inspiraci, nové kontakty a znalosti a mnoho dalšího!

Umíme ocenit aktivitu!

Díky podpoře firmy Plastia můžeme ocenit ty, kteří se rozhodli aktivně pěstovat a kompostovat ve městě!  Máte letos v plánu zapojit do svých aktivit i další lidi v městské či komunitní zahradě nebo kompostárně? Pěstujete a kompostujete ve vnitrobloku nebo společené předzahrádce? Právě Vám nabízíme vstup na všechny workshopy a následný networking za cenu 500 Kč. Počet míst je omezený!

 

Jak se přihlásit?

Své místo si můžete rezervovat už nyní na info@kokoza.cz nebo se rovnou zapište do našeho formuláře. V každém případě od nás dostanete potvrzení, že s Vámi počítáme a i pokud už bude kapacita naplněná, budeme Vás informovat.

Naše workshopy neustále vylepšujeje a tak je možné, že ještě dojde k drobným úpravám. Sledujte proto, prosím, aktuální informace na našem Facebooku.

Těšíme se na na vás moc!

Autorem článku je Veronika

Podobné články
Soňa Houžvová
06.10.2020

Jak mohou Pražané dopřát svým slupkám cestu na kompostárnu místo do spalovny? Jednoduše — pomocí jednoho online formuláře. Jen je třeba dostat požehnání od majitele domu nebo SVJ. Předpokladem je, že žijete na území ... Číst dál >

Soňa Houžvová
23.10.2020

Náš jihoamerický kamarád a podporovatel Roberto se svou ženou Helenkou patří k těm, kteří stejně jako my slupky od ovoce, zeleniny nebo třeba kávovou sedlinu vnímají jako cenný materiál. S příchodem dítěte začali ještě více ... Číst dál >