menu
CZ

Čas rajčat se blíží a vietnamská bedýnka bují

Pokud červencová vedra něčemu na naší komunitní zahradě svědčí, jsou to rajčata, papriky a dýně. Ty doslova bují před očima, v bedýnkách už se nalévají první plody balkonových rajčat i speciálních odrůd Black Cherry, Ciliegino di Pachino a Indigo Rose. Díky všem, kdo chodí zalévat:)

 

Jedna bedýnka, v níž pěstujeme, je letos věnována exotice. A daří se nečekaně dobře.

Vietmanský koriandr (Persicaria odorata, Rau Ram) je pikantnější variantou klasického koriandru, vlhkomilná rostlina je domovem v jihovýchodní Asii. Je součástí místních jídel, třeba polévky “laksa”, osvěží polévku, nudle i saláty.

 

Perila křovitá (Perilla frutescens) vypadá trochu jako kopřiva, však také patří do čeledi hluchavkovitých. Díky své specifické kořenité chuti jsou listy skvělou přílohou ke grilovanému masu (v některých vietnamských bistrech jí dávají k oblébenému bůčku bun cha). Uvádí se, že perila odpuzuje nevítaný hmyz a naopak přitahuje motýly, takže se hodí ke společnému pěstování s rajčaty. Užívání perily může pomoci alergikům snížit alergickou reakci organismu na venkovní podněty.

 

Thajská bazalka (Ocimum basilicum) Druh bazalky z jihovýchodní Asie, má jemnější chuť a je součástí mnoha místních jídel, mimo jiné i základné zelené a červené “curry” pasty.
Jedlá chryzantéma (Chrysanthemum coronarium) Mladé výhonky a listy se hodí do salátů, Číňané využívají i květy a z kořenů vaří čaj proti bolesti hlavy.

Autorem článku je Veronika

Podobné články
Veronika Makovská
13.12.2014

Dramatický nárůst obezity a cukrovky je ve Spojených státech snad největším problémem veřejného zdraví. Ještě více se tento problém týká původních amerických obyvatel. Podle amerického ministerstva zdravotnictví jsou ... Číst dál >

Veronika Makovská
31.05.2012

KOKOZA ve spolupráci s designerem Martinem Žampachem představuje nové české vermikompostéry určené pro kompostování bioodpadu z domácností ve městech, další informace najdete v sekci "Vyrábíme", kde si můžete kompostér také ... Číst dál >