menu
CZ

Komunitní zahrady a příběhy jejich zakladatelů

Poslechněte si audio záznam z panelové diskuze věnované fenoménu městských zahrad, která proběhla 11.4.2014 v rámcifestivalu Evolution.

Našimi hosty byli Monika Rohlenová z Ulitýho záhonu, Bára Jirková za KZ Kuchyňka, Kristina Papoušková z Komunitní zahrady ZEBRA, a Tomáš Hodek za Šárynku.

Společně jsme hledali důvody, které napomáhají rozkvětu komunitních zahrad ve městě, zajímala nás osobní motivace zakladatelů, ale i členů. Řešili jsme dlouhodobou udržitelnost zahrad a zapojování různých typů partnerů. Bylo to výživné!

Záznam z diskuze pořídil Jan Stanzel, redaktor časopisu Zahrádkář, kterému tímto děkujeme a s radostí ho s vámi sdílíme.

Příjemný poslech.

 

Vaše KOKOZA

Autorem článku je Veronika

Podobné články
Veronika Makovská
18.07.2012

Již brzy budete moci při rozhodování, který podnik navštívíte, přihlédnout také k tomu, zda se chová environmentálně zodpovědně, a svědomitě třídí a kompostuje svůj bioodpad. Napomůže vám k tomu nálepka „Kompostujeme“, ... Číst dál >

Soňa Houžvová
05.12.2019

Možnost třídit slupky do hnědých nádob na bioodpad, které jsou pak sváženy do kompostárny je velmi user-friendly a pohodlné řešení. V Praze bylo doposud  možné využívat svoz bioodpadu jako komerční službu od svozových firem. ... Číst dál >