menu
CZ

Komunitní zahrady a příběhy jejich zakladatelů

Poslechněte si audio záznam z panelové diskuze věnované fenoménu městských zahrad, která proběhla 11.4.2014 v rámcifestivalu Evolution.

Našimi hosty byli Monika Rohlenová z Ulitýho záhonu, Bára Jirková za KZ Kuchyňka, Kristina Papoušková z Komunitní zahrady ZEBRA, a Tomáš Hodek za Šárynku.

Společně jsme hledali důvody, které napomáhají rozkvětu komunitních zahrad ve městě, zajímala nás osobní motivace zakladatelů, ale i členů. Řešili jsme dlouhodobou udržitelnost zahrad a zapojování různých typů partnerů. Bylo to výživné!

Záznam z diskuze pořídil Jan Stanzel, redaktor časopisu Zahrádkář, kterému tímto děkujeme a s radostí ho s vámi sdílíme.

Příjemný poslech.

 

Vaše KOKOZA

Autorem článku je Veronika

Podobné články
Denisa Lešková
29.01.2019

Před Vánoci proběhl workshop „Zakládáme naši zahradu“ s žáky ZŠ Angel, první v rámci projektu Uzavřený cyklus jídla do škol.   Už předem jsme si s panem učitelem Michalem Lokajem, který s žáky pečuje o venkovní ... Číst dál >

Veronika Makovská
11.05.2015

Growing Power, Inc. je not-for-profit podnik v Milwaukee, na břehu jezera Michigan. Tato společnost je nejlepším příkladem integrovaného městského zemědělství nejen zde v Americe, ale pravděpodobně i na světě. S celkovou ... Číst dál >