menu
CZ

Landscape festival v Praze. Výzva pro všechny městské zahradníky!

Landcape festival v Praze. Výzva pro všechny městské zahradníky!

 

Galerie Jaroslava Fragnera pořádá v červnu na Žižkově na Nákladovém nádraží (krajinářský a urbanistický) festival Landscape.

Zapojte se a pojďte prezentovat komunitní zahrady, městské zahradničení a pěstování. Jak? Výzdobou alegorických vozů (železničních vagónů), které budou tvořit po celou letní sezónu interaktivní výstavu.

Vagon bude sloužit jako prezentace městského zahradničení, tzn. co nejpestřejší nabídka nádob a záhonů, ve kterých je možno pěstovat ve městě. Co zahrada, to typ záhonu či nádoby. U každého záhonu bude popis zahrady, která ho připravila. Pěstovat budeme bylinky, okrasné květiny a typ zeleniny, která se sází i sklízí později. Nebude chybět lavička k odpočinku i kompostér s informacemi o kompostování, informace o městských zahradách a prezentace mapy komunitních zahrad, kterou najdete online na www.komunitnizahrady.cz.

 

Pojďte do toho s námi a napište Míše na misa@koza.cz. 

Autorem článku je Veronika

Podobné články
Soňa Valčíková
05.05.2020

Až 40 % toho, co házíme do „směsi“, jsou organické zbytky. Končí na skládkách, kde se mění v jedy, nebo ve spalovnách. Nyní, kdy trávíme více času doma, vaříme, chystáme svačinky a posilujeme svou imunitu ovocem a ... Číst dál >

Veronika Makovská
09.04.2018

Jarní sezónu můžete začít chytře s inovativní aplikací Rostlinář. Stačí vybrat rostliny a o vše ostatní už se postará tento online zahradník. Dokáže poradit, když bude potřeba. Díky tomu nezapomenete třeba na řez, hnojení ... Číst dál >