menu
CZ

Landscape festival v Praze. Výzva pro všechny městské zahradníky!

Landcape festival v Praze. Výzva pro všechny městské zahradníky!

 

Galerie Jaroslava Fragnera pořádá v červnu na Žižkově na Nákladovém nádraží (krajinářský a urbanistický) festival Landscape.

Zapojte se a pojďte prezentovat komunitní zahrady, městské zahradničení a pěstování. Jak? Výzdobou alegorických vozů (železničních vagónů), které budou tvořit po celou letní sezónu interaktivní výstavu.

Vagon bude sloužit jako prezentace městského zahradničení, tzn. co nejpestřejší nabídka nádob a záhonů, ve kterých je možno pěstovat ve městě. Co zahrada, to typ záhonu či nádoby. U každého záhonu bude popis zahrady, která ho připravila. Pěstovat budeme bylinky, okrasné květiny a typ zeleniny, která se sází i sklízí později. Nebude chybět lavička k odpočinku i kompostér s informacemi o kompostování, informace o městských zahradách a prezentace mapy komunitních zahrad, kterou najdete online na www.komunitnizahrady.cz.

 

Pojďte do toho s námi a napište Míše na misa@koza.cz. 

Autorem článku je Veronika

Podobné články
Veronika Makovská
15.06.2015

Veškeré aktivity, které v Kokoze pěstujeme, mají svůj smysl. Kokoza se svou činností zaměřuje na řešení společenských problémů. Jedním z nich je značné množství organické hmoty, která končí na skládkách odpadu či ve ... Číst dál >

Denisa Lešková
13.03.2019

Únor bílý, pole sílí. Sněhu je letos pomálu, ale i kdyby nám zahrada zapadala sněhem, na kompostu se nikdy dlouho neudrží, je v něm totiž teplo. I to se dozvěděli žáci ZŠ Angel během dalšího workshopu v rámci cyklu Uzavřený ... Číst dál >