menu
CZ

Kokoza inspirovala na food festivalu v Příbrami

Poslední srpnovou sobotu jsme s Kokozou vyjeli do Příbrami na food festival Piknik na Nováku. Cíl byl jasný –⁠ šířit kompostovací osvětu mezi místními obyvateli a gastroprovozy v rámci našeho celorepublikového projektu Uzavřený cyklus jídla v kavárně i restauraci, ve kterém nás podporuje Státní fond životního prostředí.

Do Příbrami za dobrým jídlem

Město Příbram by nemělo chybět v hledáčku žádného foodie, a to především na konci léta. Právě poslední srpnová sobota bývá už pravidelně oslavou dobrého jídla a pití v zelené oáze zdejšího areálu Nového rybníku tzv. „Nováku“.

Piknik na Nováku v číslech

  • Letos, v roce 2021, proběhl již 4. ročník
  • Stánků: 30
  • Počet prodaných vstupenek: 2000
  • Odhad počtu návštěvníků: 2600

Stánek, workshopy i přednáška na pódiu

Stánek jsme se i tentokrát snažili koncipovat jako příjemný prostor, kde se lidé mohou zastavit a dozvědět se více o naší vášni – městském kompostování a pěstování. Abychom nezůstali jen u frontálního povídání, rozhodli jsme se uspořádat dva kompostovací workshopy v předem oznámených časech, kde jsme ukázali, jak správně kompostovat ve vermikompostéru nebo v bokashi. 

Naši kompostovací konzultantku Soňu vyzpovídal na téma kompostování a třídění bioodpadu moderátor akce přímo na pódiu hned ve dvou vstupech. Jsme rádi, že díky této příležitosti jsme zaseli semínko k zamyšlení se nad možností třídit bioodpad v hlavách i srdcích mnoha účastníků akce, kterých bylo na 2600.

Chceme vaše slupky

Jsme rádi, že milí pořadatelé festivalu vnímají udržitelně nastavený odpadový management jako nedílnou součást této chutné akce. Těší nás, že jsme mohli přispět nejen osvětou, ale také možností třídit bioodpad. Součástí našeho stánku byla sběrná nádoba na bioodpad, kde bylo možné odhodit organické zbytky rostlinného původu. O jejich zkompostování se následně postaraly naše žížaly. 

Seedbomby jako milá pozornost

Ve spolupráci s hlavním partnerem akce, pojišťovnou Kooperativa, jsme aktivním třídilům bioodpadu a účastníkům workshopu mohli s radostí darovat seed bomby, které vyrábí naše integrační dílna. 

Děkujeme za spolupráci!

Jsme moc rádi, že jsme se této akce zúčastnili a děkujeme za skvělou spolupráci dvěma hlavním pořadatelům, Vojtovi a Ondřejovi. Všem milovníkům dobrého jídla a přátelské atmosféry doporučujeme dát si tuhle skvělou akci do hledáčku na příští rok. Sledovat ji můžete na Facebooku.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Autorem článku je Soňa

Podobné články
Veronika Makovská
06.10.2018

Tak znělo heslo edukativního stánku Kokozy napsané na tabuli, na kterou si každé dítě mohlo nakreslit žížalku. Však tolik žížal, co se jich tam nakonec plazilo, by v živé podobě rozložilo pořádnou hromadu bioodpadu! Jako ... Číst dál >

Denisa Lešková
14.02.2019

“Vytváříme hodnotu a přátelství z kuchyňského odpadu”. Tak zněl titulek rozhovoru s Tomášem a Eliškou Bramborovými v jednom australském rádiu, a přestože v češtině zní trochu kostrbatě, těžko jde jejich snažení popsat líp. ... Číst dál >