menu
CZ

SVJ kompostuje!

Třetina obyvatel bytových domů ve městech má k dispozici vnitroblok nebo dvorek, který je často nevyužitý. Přitom právě tyto prostory nabízí vhodné zázemí pro pěstování a kompostování. Díky podpoře Magistrátu hl. města Prahy spouštíme od září 2019 projekt SVJ kompostuje!, jehož cílem je motivovat obyvatele bytových domů v Praze, aby třídili organické zbytky a kompostovali lokálně ve vnitroblocích svých bytových domů.

V rámci projektu SVJ kompostuje! nabízíme městské kompostéry pro pražské bytové domy za zvýhodněnou cenu ve formě “balíčků”. Nejenže Vám pomůžeme vybrat to nejvhodnější kompostovací řešení právě pro Váš dům a vše Vám nainstalujeme, ale dodáme Vám i praktické informační cedule ke kompostéru, zaškolíme Vás do tajů kompostování a namotivujeme Vaše sousedy.

Do realizace projektu, péče, výroby a instalace kompostérů budou zapojeni zaměstnanci integrační dílny KOKOZA, o.p.s., lidé, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním.

max-delsid-0geTqSZ76Xg-unsplash Kokoza_PodzimniSlavnost2019TęAnnaSolcova.09

Výhody sousedského kompostování ve vnitrobloku jsou ekologické (předcházení vzniku odpadu, snížení objemu odpadu ve směsném komunálním odpadu, méně skleníkových plynů, získávání přírodního hnojiva pro půdu, uzavřený cyklus jídla), ekonomické (snížení nákladů na svoz odpadů) a sociální (posílení vazeb a společných hodnot komunity sousedů, setkávání v příjemném prostředí vnitrobloku), které dohromady přispívají ke zvýšení kvality života obyvatel.
Jaké kompostéry jsou ve hře?

  • Za nás doporučujeme uzavíratelný tříkomorový kompostér, vyráběný naší integrační dílnou ze smrkového dřeva a vyvinut pro městské prostředí tak, aby byl chráněn proti vniknutí hlodavců. Máme i varinatu se dvěmi komorami a materiál může být smrk, nebo trvanlivější modřín.
    Cena: 20 750,- (nedotovaná cena balíčku je 30 750,-)
  • Bodrý kompostér dvoukomorový je také vyráběn ze smrkového dřeva naší integrační dílnou a je nadčasovým řešením pro každou zahradu i vnitroblok. Cena: 4 590,- (nedotovaná cena balíčku je 13 450,-)
  • Vermikompostér Florium je vhodný i do vnitřních prostor bytového domu a co víc, svým majitelům dává i výživné tekuté hnojivo “žížalí čaj”.
    Cena: 3 990,- (nedotovaná cena balíčku je 13 990,-) + násada žížal 500 Kč.
  • Zateplený otočný kompostér Jora se hodí tam, kde není místo pro klasický zahradní kompostér. Díky snadnému otáčení se urychluje proces kompostování.
    Cena: 22 390,- (nedotovaná cena balíčku je 32 390,-)

Zvolte si kompostér podle velikosti a materiálu, který vám vyhovuje. Kompletní nabídku kompostérů najdete na našem e-shopu. Vybírat můžete z kategorie otočných a dřevěných zahradních kompostérů.

Kompostérů ve zvýhodněných balíčcích máme deset, takže kdo dřív přijde, ten dřív kompostuje!

Kompostováním ve městě se zabýváme už několik let, proto rádi předáváme naše zkušenosti a know how. Kromě kompostérů nabízíme i možnost přeházení kompostu či pravidelnou péči o Váš vnitroblok.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na info@kokoza.cz

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

 

Logo_MHMP

Za podporu děkujeme Magistrátu hl. m. Prahy.