4 tipy na udržitelné vánoční dárky od Kokozy

4 tipy na udržitelné vánoční dárky od Kokozy

V Kokoze si přejeme o slupku lepší Vánoce pro všechny. Připravili jsme proto tipy na udržitelné vánoční dárky, které udělají radost kompostovacím zelenáčům, zapáleným kompostářůmmilovníkům zeleně v bytě i na zahradě. Dobře víme, že kompostování a pěstování se týká nás všech, neboť každý doma vyhodíme ohryzek od jablka nebo si pro radost pěstujeme pokojovky na parapetu či zeleninu na záhonu. Pojďme společně šířit myšlenku zelené a jedlé domácnosti i zeleného a jedlého města a darujme sobě, svým blízkým i přírodě o slupku lepší Vánoce.

Dárek vhodný pro kompostovací zelenáče

Kompostovat je snadné. V bytě i v rodinném domu. Ale jak na to? Doporučujeme postupovat zlehka a začít třídit bioodpad s košem na bioodpad v kombinaci s hnědou popelnicí nebo bokashi fermentační nádobou. Co třeba elegantní nádoba na bioodpad Organko Daily? Na kuchyňské lince bude dělat parádu a pohodlně do ní můžete třídit veškerý organický odpad. Navíc s praktickým víkem ji snadno vysypete jednou rukou. Na e-shopu Kokozy ji pořídíte v černé a světle šedé variantě za 550 Kč s DPH.

Nádoba na bioodpad Organko Daily
Nádoby na bioodpad patří mezi oblíbené udržitelné vánoční dárky.

Bokashi potěší zapálené kompostáře i úplné začátečníky

Že jste ještě neslyšeli o bokashi? Bokashi nádoba jednoduše zpracuje váš bioodpad pomocí fermentace. Stačí do ní hodit zeleninové slupky, mléčné výrobky nebo zbytky vařeného jídla, přidat bokashi směs a za měsíc se můžete těšit z výživné bokashi hmoty, která oživí půdu ve vašem truhlíku nebo na zahradě. Pokud doma máte vermikompostér s kalifornskými žížalami, přenechte bokashi hmotu žížalám. Žížaly milují bokashi a za pár týdnů z něj udělají výživný (vermi)kompost.

Bokashi Organko Essential patří mezi oblíbené udržitelné vánoční dárky
Bokashi Organko Essential se díky svému jednoduchému designu hodí do každé kuchyně.

Po několika letech testování přišli naši parťáci ze slovinské Skazy s novým modelem Bokashi Organko Essential, se kterým se i v malém bytě bude kompostovat jedna radost. Na Kokoze k bokashi dostanete také 1 kg bokashi směsi pro urychlení fermentace a jako vánoční dárek přibalíme i náš kompostovací webinář. Bokashi Organko Essential se základnou pro pohodlné stáčení tzv. bokashi džusu najdete na našem e-shopu za 1390 Kč s DPH.

Dárky pro milovníky jedlé a zelené domácnosti

Pochutnáte si na zdravých a jedlých rostlinkách? A znáte seedbomby? Seedbomba je hliněná kulička plná semínek k pěstování letniček, jedlých květin i bylinek. Je to jednoduché – hoď, čekej a sklízej. Seedbomba vyklíčí a ozelení vaše okolí, ať už v truhlíku za oknem, na zahrádce nebo v městském vnitrobloku. V Kokoze je s láskou koulí naše integrační dílna, kde pracují kolegové se zkušeností s duševním onemocněním. Čtyři kuličky v tubusu koupíte za 219 Kč s DPH.

Hliněné kuličky Seedbomby jako udržitelné vánoční dárky pro ty, kteří si pochutnají na zdravých a jedlých rostlinkách
Seedbomby udělají radost všem, kteří chtějí zelenou jedlou domácnost nebo zelené a jedlé město.

Revoluční vermikompostér na terasu nebo zahradu

Tichý a užitečný domácí mazlíček. To není oxymóron, řeč je o kalifornských žížalách. Nakrmte je organickým odpadem a za pár týdnů můžete sklízet vermikompost bohatý na živiny, kterým potěšíte rostliny doma i na zahradě. Podzemní vermikompostér Subpod Mini je skvělý pomocník pro pár i rodinu. Vejde se do vyvýšeného záhonu na terasu nebo na zahradu a žížaly v něm můžete ubytovat po celý rok. Pořídíte ho od 2990 Kč s DPH.

Revoluční podzemní vermikompostér Subpod Mini je úplnou novinkou na kompostovacím trhu.
Podzemní vermikompostér Subpod Mini je úplnou novinkou na kompostovacím trhu a umožní vám celoroční kompostování slupek.

Toužíte po další inspiraci? Na našem e-shopu najdete více tipů na udržitelné vánoční dárky pro vaše o slupku lepší Vánoce. Že se tam ztratíte? Vytvořili jsme pro vás tyto kategorie: dárky pro kompostovací zelenáče, dárky pro zapálené kompostáře, dárky pro milovníky zeleněudržitelné dárky z dílny, kde si určitě vyberete správně.

Zaujal Vás tento projekt? Sdílejte ho s ostatními!

Související články

Zpět na stránku článků