Lidé v Kokoze

Lucie Matoušková Lankašová

Založila jsem tu divočinu

lucie@kokoza.cz

Svou pozornost věnuji strategickému rozvoji celé organizace. Rozvíjím kulturu sebeřízení a je pro mne důležité, aby každý v týmu měl svou roli, která respektuje jeho silné stránky a kompetence. Hlídám, abychom dobře sledovali dopad naší činnosti, a podílím se na přípravě konkrétních projektů nebo zakázek.

Radka Pokorná

Řídím a pěstuji Kokozu

radka@kokoza.cz, +420 731 439 534

Mými celoživotními tématy jsou udržitelnost, městské pěstování a budování značek, které mají smysl a tvoří reálný pozitivní dopad. A tak jsem se naprosto přirozeně dostala i ke Kokoze, kterou teď šlechtím a hledám možnosti, jak zvyšovat společenský dopad i za podpory firemních partnerů. A jestli vás zajímá pěstování na balkoně, koukněte na můj Balkon nejen k nakousnutí.
Petr Ondruš

Pěstuji vztahy s firmami

petr@kokoza.cz, +420 602 578 476

S Kokozou jsem se potkal díky Radce a její vyprávění o pěstování a kompostování ve městě mě zaujalo natolik, že když přišla příležitost stát se členem týmu, s nadšením jsem ji přijal. V Kokoze šlechtím vztahy s našimi klienty a partnery, abychom spolu rostli jako z žížalího čaje. Rád jednám s lidmi, kteří s námi chtějí budovat udržitelnější svět a být více v souladu s přírodou.

Dana Česká

Pěstuji e-shop a sklízím vaše podněty

dana@kokoza.cz, +420 774 433 159 

Kokoza pro mě není jenom příjemná práce, ale i životní styl. Díky ní mám nejzelenější balkon v okolí, na kterém pěstuji třeba rajčata a bylinky. Kokoza je pro mne velkou inspirací a díky ní se snažím, aby naše město bylo opravdu zelené. V Kokoze pečuji o e-shop, sklízím vaše otázky a střežím dopad.

Tomáš Sochorovský

Řídím integrační dílnu

tomas@kokoza.cz, +420 608 618 700

V Kokoze se starám o naše zelené projekty a chod zahradnicko-truhlářské dílny. A co mě sem přivedlo? Ekologie, udržitelnost, skutečný dopad, přírodní materiály. Smysl celého konání. A taky skvělá atmosféra týmu v dílně i v kanceláři – každému tu svítí oči nadšením a to je benefit, kterému nejde odolat.

Martina Záleská

Martina Záleská

Kompostuji, tedy jsem

martina@kokoza.cz

Jan Smeták

Kultivuji vztahy a šlechtím brand

jan@kokoza.cz, +420 773 002 700

Mým posláním je kultivovat vztahy a starat se o naší značku. Je pro mě radost opečovávat brand, který společně v Kokoze pěstujeme tak, aby přinášel ovoce. Prsty na klávesnici nebo rukama v hlíně, každodenní prací, malými krůčky za velkým cílem a nezapomenutelnými zážitky se skvělými lidmi.

Štěpánka Zapata

Sázím texty

Do Kokozy mě přivedla shoda všech hezkých okolností a já moc ráda vyměnila několikaletý homeoffice za společnost, která kvete. Je radost ukazovat její nové výhonky i stabilní větve světu a přispívat k tomu, aby se dále rozrůstaly. S tímto vědomím tady sázím textové obsahy.

Igor

Igor Suvorov

Pečuji o granty a projekty

Uprostřed všeho toho víru co se u nás v Kokoze děje jsem ten, kdo pečuje o naše granty.  Sázím, pěstuji a sklízím nejplodnější nápady a řádkuji je tak, abychom měli prostředky a energii k jejich vyklíčení. Jako grantový specialista propojuji naše snahy s finančními zdroji k realizaci kokozí vize. Každý den vidím, jak naše projekty rostou a to mi dává pocit, že jsem na správném místě s těmi správnými lidmi.

Háňa Matušková

Naslouchám a motivuji

V Kokoze pracuji jako sociální pracovnice. Mým úkolem je doprovázet lidi, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním, naším programem. Společně pro ně vytváříme pracovní příležitosti a snažíme se je podporovat a motivovat.

Milan Chudoba

Vyrábím v dílně a zahradničím

Jsem vyučený zahradník a práce na zahradě mě baví. Jsem rád, že jsem nastoupil do Kokozy, je tu dobrý a vstřícný kolektiv. Mezi mé koníčky patří hudba a japonské kreslené seriály anime.

Roman Sommer

Vyrábím v dílně a zahradničím

V Kokoze si připadám jako v ráji. Tato práce hladí mou duši. To, co děláme, má velký smysl a potřebu. Moc mě to tu baví. Je povznášející vidět šťastné lidi a děti díky našim záhonům plným krásných kytiček nebo zdravé zeleniny bez chemie.

Michal Horejsek​

Vyrábím v dílně a zahradničím

Práce v Kokoze mě baví, nejvíc venku. Mým největším koníčkem je muzika – žádný mainstream, ale pořádný punk, tekno, reggae nebo ska! Pravidelně jezdím na koncerty a festivaly. Rád taky čtu fantasy literaturu a časopisy s historickými články jako Svět na dlani, Epocha nebo Enigma.

Anička Černá

Pěstuji komunitu

Do komunitní zahrady Vidimova na Praze 11 jsem se coby její členka zamilovala až po uši. Konečně jsem zde objevila tu svou oázu klidu a pohody, která mi na panelákovém sídlišti tak chyběla. Proto jsem se v září 2016 stala novou a nadšenou posilou týmu Kokozy a čtyři roky koordinovala Vidimku. Ze zkušeností zde získaných podporuji nadále vznik a rozvoj dalších komunitních zahrad po ČR, starám se o stážisty v Kokoze a Blaho celého týmu.

Petra Roučková​

Šlechtím služby a produkty B2B

Myslím, že příroda je jedním z nejdůležitějších darů okolního světa a měli bychom o ni pečovat a snažit se uchovat pro další generace. Zkrátka, co nejmíň odpadu je klíč pozitivního dopadu. V Kokoze pečuji o nabídku produktů, které mohou pak využít lidé ve městech, aby si mohli vytvořit alespoň malou zahrádku na balkoně či terase a mohli tak vesele pěstovat i kompostovat ve svém bytě. Pro náš e-shop vyhledávám právě takové výrobce produktů, které jsou šetrné k přírodě především svojí výrobou.

Ondra Švejda​

Vyrábím v dílně a zahradničím​

Na Kokoze se mi líbí, že lidé, kteří zde pracují, mají pochopení a jsou kolegiální. Můžu zde uplatnit svoje schopnosti, jsem rád, že můžu dělat práci, která mě baví. Zaměřuji se hlavně na práci se dřevem a výrobu vyvýšených záhonů.

Jakub Přéma Podlaha

Trousím vermikompostéry

Po létech programování jsem zjistil, že jsem na tu práci moc neposedný. Nedostatek komunikace s lidmi, přebytek sezení na zadku a vášeň pro kompostování, to byla výbušná směs. Proto jsem začal trousit vermikompostéry, kudy chodím. A pokračuju v tom i v Kokoze, kde na workshopech pomáhám lidem vyrobit a zabydlet svůj první vermík.

Ondřej Rynda

Zahradničím v první linii

V Kokoze pracuji jako zahradník, který se stará o realizace dřevěných vyvýšených záhonů spolu s partou pomocných zahradníků. Moje základna je komunitní zahrada Kuchyňka, pracuji také pro spolek prosazující zodpovědné chování k potravinám, zemědělství a půdě – AMPI. Vše jsou to strategicky a společensky důležité organizace, které hledají nové cesty.

Michal Plundra

Konzultuji pěstování

Mé profesní působení má široký záběr, podobně jako koníčky. Jsem vystudovaný zahradník na Střední odborné škole zahradnické v Mělníku. Dále jsem studoval Zemědělskou univerzitu v Suchdolu obor zahradnictví a zakončil studium oborem ekologie tamtéž. To se ve mně skloubilo a aktuálně se bavím především přírodě blízkým přístupem k zahradničení, permakulturou, bylinkařením a vzděláváním v těchto směrech.
Soňa

Soňa Houžvová

Kompostuji zvesela

Soňa se věnuje bioodpadům a jejich zpracování. Cesta odpadů ji vždycky zajímala, až se na České zemědělské univerzitě zaměřila na kompostování, které úzce souvisí s kvalitou půdy a pěstováním. Dnes má radost z toho, že může navrhovat nejrůznější kompostovací řešení pro jednotlivce, firmy, školy, městské části a další instituce.

Koordinátoři komunitních zahrad pracují rukama

Luboš Luska

Vyrábím v dílně a zahradničím

Díky práci v Kokoze jsem zase našel sílu vyjít ven mezi lidi, do společnosti, do práce. Dřív jsem trávil čas jen doma ve svém pokoji a v místech, které znám. Teď ho trávím v partě s kolegy, mezi záhony a kompostéry venku nebo v dílně mezi prkny.

Martin Cink

Asistuji partičce v dílně

Vyrůstal jsem na zahradě obehnané dřevem a od doby, co pamatuji, trávím volný čas se svými skautskými sestrami a bratry v přírodě. Zalíbení v hoblování prken a touha sázet a pečovat o přírodu mě přivedla do Kokozy, kde spolu s ostatními v dílně vyrábím vyvýšené záhony či kompostéry nebo provádím jejich realizace v terénu.

Kristýna Mrkvičková

Řeším výzvy kompostování

Během studia environmentálního inženýrství jsem si uvědomila, že se chci věnovat jednodušším a přírodě blízkým procesům. A tehdy jsem objevila kompostování – jednoduchý a levný způsob, jak přeměnit odpad v poklad. V Kokoze se starám o to, aby všechny naše komposty byly zdravé, silné a kvalitní. Hledám řešení i na ty nejzapeklitější otázky, propojuji odborníky s veřejností a také jsem součástí našeho hvězdného Rocket týmu.

Jiří L.

Vyrábím v dílně a zahradničím

Práce v Kokoze mě baví, neboť má vyšší smysl a je pro dobro všech (tedy každá práce je samozřejmě v něčem dobrá). Kokoza mi vyhovuje co do sociálních kontaktů. Máme skvělou partičku a terapeuty. Taky radši dělám rukama, aby si hlava odpočinula.„Padl na mě oblak žalu při vzpomínce na žížalu.“

Karel Jakoubek​

Vyrábím v dílně a zahradničím

Rád se toulám přírodou a trávím v ní co nejvíc času. Práce v Kokoze je pro mě smysluplná kombinace fajn kolektivu a pracovní seberealizace. Baví mě fyzická práce na zahradě a péče o rostliny.

Martin Hruška

Asistuji partičce v dílně​

V Kokoze pracuji většinou v dílně, kde pomáhám partičce vyrábět záhony, kompostéry a další užitečné věci na zahradu a nejenom tam. Snažím se také rozšiřovat naši práci o nové produkty, které vám nabízíme v našem e-shopu.

Pomohli nám vyrůst

Gabriela Bártová
Roman Bojko
Jan Hečko
Jana Jaklová
Liběna Kubalíková
Andrea Šustrová
Monika Kloboučková
Sofie Harazimová
Jana Janovčíková
Veronika Makovská
Martin Melichar
Míša Nosková
Honza Páv
Helena Nehasilová
Denisa Lešková
Kateřina Tomašcová
Tomáš Pavlíček
Petr Plíva
Jakub Reichl
Lenka Selicharová
Miloš Parolek
Tereza Nehasilová​
Magdalena Velátová
Johana Kuličková
Kateřina Knaislová
David Superata
Bára Bedřichová
Miluše Kynclová
Teru Menclová​
Jana Kožnarová​
Michaela Rendulová

Sází ve správní a dozorčí radě

Kristina Regalová

Zakladatelka a předsedkyně správní rady

Do Kokozy jsem se s Lucií pustila poté, co jsem procestovala Nový Zéland a řekla si, že se chci věnovat naplno věcem, které mě baví. Na Kokoze mě nejvíce baví možnost ovlivňovat život ve městě a přispět k tomu, aby byl hravější a zelenější. Momentálně mě zaměstnává také můj syn Antonín.

Lenka Hnidáková

Členka správní rady

Splnila jsem si sen a po práci v oblasti PR a marketingu se můj koníček – sociální média – stal i mou prací. Vyrostla jsem na malé vesnici, ale žiju v Praze a občas se mi opravdu stýská. Díky Kokoze mám pocit, že se daří přenést aspoň malou část domova do města. Momentálně jsem na mateřské a abych se nenudila, pomáhám manželovi s provozováním zdravého fastfoodu Famagusta a peču domácí cupcakes.

Tereza Kvítková

Členka správní rady

Od malička mi proudí v žilách zelená krev, vždy mě to táhlo k přírodě, rostlinám, zahradám. Po studiu zahradnictví a zahradní a krajinářské architektury se tvorbě zahrad i práci s květinami věnuji naplno. Před třemi lety jsem s kolegou založila ateliér zahradní tvorby. S částí Kokozy se znám od deseti let, jejich myšlenky znám tedy od úplného počátku, Kokoza se mi líbí, fandím jí a chci ji dále podporovat.

Jan Richtr

Člen správní rady

Krajinný plánovač a zahradník na volné noze. Předtím vedl Kancelář krajiny a zelené infrastruktury na IPR Praha, kde se zabýval především modrozelenou infrastrukturou, adaptací Prahy na klimatickou změnu. Je absolventem Fulbrightova stipendia na katedře krajinářské architektury State University of NY. Momentálně se jako zahradník stará o areál IPR a CAMP a je spoluautorem podcastu Křoví.

Petr Vítek

Předseda dozorčí rady

Jsem jedním ze zakladatelů Hub Praha, kde Kokoza našla podporu v začátcích, a proto je moje působení ve správní radě naprosto bez diskuze. Mám radost, když se daří dobré věci dobrým lidem. Mám radost i z ohromných maličkostí a rád se směju. Mám rád tabulky, Radiohead, pohyb, jednoduchost a pochybování.