Komunita Kokozy

Mnohé spíše než úroda salátů zaujmou naše sousedské a společenské akce. Šlechtíme zdravou komunitu tím, že podporujeme růst komunitních zahrad, kde se mohou sousedé nebo kolegové z firmy potkávat a společně budovat zelenější okolí. Chcete být součástí? Způsobů, jak se zapojit, je hned několik.

Mapko: mapa komunitních zahrad a kompostérů

Nabízíte či sháníte žížaly na kompostování? Máte zelený vnitroblok, balkon či provozujete vlastní komunitní zahradu? Nahlédněte nebo rovnou přidejte bod na naší mapu, ať se s vámi mohou ostatní kompostáři a pěstitelé propojit.

Facebookové skupiny

Aktivně pečujeme o naší online komunitu, a to nejen v rámci našich profilů na sociálních sítích, ale také v uzavřených facebookových skupinách. Chystáte se založit novou komunitní zahradu, nebo vám už vzkvétá pod rukama? Přijďte se poradit či podělit o vaše zkušenosti do skupiny Komunitní zahrady. Zajímá vás spíše kompostování a máte zálusk na kompostovací nádobu Bokashi? Všechny zvídavé dotazy rádi zodpovíme ve skupině Kompostování a Bokashi.

Kalendář událostí

Od jara do podzimu nás můžete potkat se stánkem v terénu na různých (vele)trzích, festivalech nebo food akcích. Stavte se za námi osobně. Poradíme, vysvětlíme a zasvětíme vás do zeleného prostředí městských pěstitelů. Akce, na kterých vyrašíme, najdete na našem Facebooku.

Vaše příběhy

Sklidili jste čerstvé zkušenosti se zakládáním komunitní zahrady, nebo se chcete podělit o vtipnou historku z vašich kompostovacích začátků? Napište nám a povyprávějte váš příběh: info@kokoza.cz. Rádi vás případně zmíníme na našem blogu nebo sociálních sítích.