menu
CZ

O nás

KOKOZA, o. p. s. se profiluje jako společensky prospěšný podnik. Mezi lidmi, firmami a dalšími organizacemi propagujeme kompostování a pěstování ve městě. Inspirujeme a motivujeme je k využívání kompostovacích technologií vhodných do města, k pěstování pro svoji spotřebu a pro radost. Pro zviditelnění těchto témat vytváříme prostor pro spolupráci s aktivními lidmi, firmami a veřejnou správou.

kokoza

Jak to vlastně začalo…

Na podzim roku 2010 jsme hledaly způsob, jak dělat to, co nás baví a bude nás živit zároveň. Chtěly jsme kombinovat společensky prospěšné aktivity s businessem, se kterým jsme ale do té doby měly pouze málo zkušeností. S úsměvem vždy vzpomínáme na různé nápady, které jsme v té době měly. Pak jsme našly vysněný projekt, který kombinuje kompostování ve městě se zaměstnáváním lidí se znevýhodněním, inspirovaly nás podobné projekty v Anglii.  Výhra v soutěži Social Business Idea 2010 nás zavázala uvést naše myšlenky a nápady v realitu, a proto jsme se rozhodly v roce 2011 navštívit Anglii a rok na to také Německo, abychom si ověřily, že koncept, který jsme vymyslely, už úspěšně funguje. Vrhly jsme se do toho po hlavě a začaly podnikat první aktivní kroky vstříc realizaci konkrétních plánů.

Jak se nám daří náš sen realizovat můžete posoudit sami na vlastní kůži v zahradě na Jižním městě nebo na některém z našich workshopů. Chcete-li vědět víc, napište nám na info@kokoza.cz.

Kristina a Lucie, zakladatelky KOKOZA, o. p. s.