Komunitní kompostování na Praze 6

2021-2022 ∙ Grantový projekt ∙ Neaktivní

Ve spolupráci s městskou částí Praha 6 plánujeme podpořit sběr bioodpadu. Proto jsme společně vybrali tři lokality, kam budou umístěny pilotní komunitní kompostéry.

Spolupráce s městskými částmi nás baví, jelikož je to efektivní způsob, jak kompostování dostat mezi lidi a mít tak velký dopad na společnost. Proto jsme vděční, že se s námi do projektu komunitního kompostování pustila také Praha 6, kde umístíme celkem tři komunitní kompostéry, kam mohou sousedé nosit své slupky. 

Jaký je hlavní cíl tohoto projektu?

Kompostováním předcházíme vzniku odpadu, který už nebude muset hnít na skládce nebo se smažit ve spalovně. Naše slupky nejsou odpad, ale cenná surovina, kterou můžeme přeměnit v kvalitní hnojivo a vrátit jej do půdy. V rámci tohoto projektu mohou obyvatelé Prahy 6 přinášet svůj bioodpad do zahradních kompostérů zcela zdarma. Tým Kokozy seznámí sousedy se základy kompostování v rámci workshopů či praktických ukázek zaměřených na správnou péči, a poskytne online podporu, díky které zvládne kompostovat opravdu každý. 

Kde komunitní kompostéry najdete?

Chcete se zapojit?

Pokud máte chuť třídit bioodpad a využívat některý z kompostérů, vyplňte prosím náš dotazník. Ve formuláři nezapomeňte zmínit, zda byste měli také zájem stát se správcem kompostéru. Co tato důležitá funkce obnáší, se dočtete na na našem blogu

S případnými dotazy nás neváhejte kontaktovat na info@kokoza.cz, rádi vše zodpovíme.

Projekt probíhá za podpory Magistrátu Hlavního města Prahy a ve spolupráci s městskou částí Praha 6.

Zpět na stránku projektů