menu
CZ

Kompostování

Organické zbytky jsou poklad. Je paradoxem, že zrovna tenhle druh “odpadu”, který se dá tak snadno využít a vrátit zpátky do půdy, třídíme ze všech nejméně. Přitom bioodpad může každý recyklovat přímo ve svojí domácnosti nebo hned za jejím prahem.

Kokoza_eshop2017©AnnaSolcova.4

Kompostování se vyplatí všem. Organicky rozložitelný odpad tvoří obvykle 40 – 60% z obsahu našich košů se směsným odpadem, kterým se tak značně uleví.    A hlavně, kompost můžete okamžitě využít jako ideální přírodní hnojivo na zahrádku, balkon nebo třeba nevzhledný trávník ve vnitrobloku.

Začít kompostovat je s námi jednoduché jako zasadit fazoli, ať už jste jednotlivec, domácnost, organizace, nebo firma. Máte-li omezený prostor, můžete si u nás pořídit designový vermikompostér s již zabydlenou žížalí násadou.

Anebo si domácí kompostér přijďte vyrobit na jeden z našich workshopů.

Jestli disponujete vlastní zahrádkou či zahradou, nechte si vyrobit zahradní kompostér na zakázku z naší integrační dílny.

 

Šlupky od brambor či banánů můžete odnést i do některé z komunitních zahrad. Komunitní kompost nebo násadu kalifornských žížal najdete v mapě mapko.cz.

Řešení máme i pro vnitrobloky, kanceláře a školy – stačí nám napsat na poradime@kokoza.cz.

Díky podpoře Ministerstva životního prostředí jsme připravili přehledné brožury o kompostování a vermikompostování – stavte se pro ně na některé z našich akcí anebo na ně mrkněte online:

 IMG_0229 kompost foto ruce

Díky podpoře hl. města Prahy vznikla novější verze naší vermikompostovací brožury. Máme z ní radost!