Záhony pro školky

2017 ∙ Grantový projekt ∙ Neaktivní

Pěstovat a kompostovat mohou i ti nejmenší. Spojili jsme síly se Záhony pro školky, pro které dodáváme vyvýšené záhony vyrobené naší integrační dílnou. Děti tak mají příležitost naučit se základy pěstování a pochopí, co to obnáší, aby ze semínka vyrostla rostlina. Dozví se, proč je potřeba házet slupky na kompost místo do koše a vytvoří si pozitivní vztah nejen k jídlu, ale i přírodě.

Jaký je hlavní cíl tohoto projektu?

Naším cílem je vychovávat děti přirozeným a hravým způsobem, ve věku, kdy jsou nejvnímavější a nejotevřenější, ke vkusu v jídle, k dobrým stravovacím návykům ze sezónních, čistých a férových zdrojů a ke vztahu k přírodě a úctě k naší planetě. Společnou péčí o záhon a účastí na dění kolem něho si děti osvojují radost ze společné činnosti. Navíc snáz pochopí, že tím jak jíme, ovlivňujeme své zdraví i svět kolem nás.

Úspěch malých zahradníků závisí také na tom, jak je povedou paní učitelky. Pro ty jsme připravili v rámci projektu úvodní seminář, jehož součástí je praktický workshop o vedení záhonu, kompostování, sázení a jak pečovat s dětmi o rostliny po celý školní rok.
Od roku 2017, kdy spolupráce začala, vyrostlo už více než 100 záhonů u mateřských školek.

Zpět na stránku projektů