menu
CZ

Komunitní zahrady mají smysl. Objevte jej s námi.

Komunitní zahrady mají smysl. Vidíme je jako místo setkávání, pěstování, kompostování, vzdělávání. Oživí a zazelení často nevyužívané plochy ve městě. Iniciují k aktivnímu přístupu k životnímu prostředí i životu samotnému. Kultivují vztahy v komunitě i mezi generacemi. Podporují oběh vody. A proto chceme ideu zelenějších měst šířit dál. Chceme se s vámi podělit o naše nabyté zkušenosti, provézt vás komunitními zahradami, nabídnout vám praktické workshopy, podpořit vaši zahradnickou iniciativu odbornými konzultacemi, poskytnout školákům edukační dílny v prostředí zahrad. Hlavní město Praha je s námi v symbióze a podpořilo náš projekt.

A kam že se to s námi podíváte?

Duben: V KZ Kuchyňka si ke konci dubna spolu s jejími zakladateli řekneme, jak na založení komunitní zahrady.

Květen: Začátkem května omrkneme otevřenou zahradu Archangelská, kde se naučíme míchat vhodný substrát. Pak prozkoumáme KZ Výletná, kde se naučíme s Anitou Blahušovou kombinovat rostliny tak, aby měli z pěstování radost všichni.

Červen: Po prohlídce KZ Krejcárek objevíme taje hnojiv bez chemie.

Září: Až dozraje úroda v KZ Zebra, uvaříme si tam něco dobrého spolu s Divokou kuchařkou. Více se dozvíte na našich stránkách, přihlašovacím formuláři nebo pište na veronika@kokoza.cz.

Exkurze s workshopy jsou za symbolickou cenu.

zahon zelenina

A nepřijdou školáci zkrátka?

Nepřijdou. Prostřednictvím zážitkových workshopů v komunitní zahradě si školáci vytvoří dobrý vztah k samotnému prostoru zahrady a k tématům pěstování a kompostování ve městě. Nepřímo tak chceme oslovit také rodiče těchto dětí. Workshopy, organizované v partnerství s organizací Slow Food, jsou zaměřené na senzorickou stimulaci se záměrem poukázat na možnost volby v případě rozhodování o výběru potravin a jejich poznávání. Když se nemůžeme naučit správně rozhodovat podle etiket, naše smysly by měly být tím nejlepším vodítkem za kvalitní a poctivou potravinou. Howk.

foto3 KokozaBezObalu2016Anna_Solcova49

Spolu s Hlavním městem Prahou se na vás těšíme!

logo HMP

Pro více informací nás kontaktujte na veronika@kokoza.cz.

Autorem článku je Veronika

Podobné články
Veronika Makovská
07.06.2015

Při cestování po Spojených státech jsem se několikrát zastavil i v kanadském Torontu, které je v rozvoji městského zemědělství jedním ze severoamerických lídrů. Nejenže mají již mnoho let samostatnou městskou radu pro ... Číst dál >

Veronika Makovská
24.11.2020

Plánujete založit novou komunitní zahradu, máte vyhlídnutý pozemek a teď přemýšlíte, jak jej co nejlépe využít?  Anebo už v komunitní zahradě pěstujete, ale rádi byste ji nějak efektivně rozšířili a vylepšili? Zajímáte ... Číst dál >