menu
CZ

Učíme (se) ve školní zahradě!

Součástí našeho projektu Uzavřený cyklus jídla do škol byly nejen praktické workshopy o pěstování a kompostování, ale i podpora učitelů, aby mohli záhony i kompostéry, které během pár měsíců vyrostly na školní zahradě, co nejlépe využít. 

Workshop pro učitele_UCJ_2 (2)

Spojili jsme tak příjemné s užitečným, protože učení venku je v posledních dvou letech velkým trendem. Možnosti nasávat informace nejen z výkladu a knížek, ale i opravdových skutečností a dějů, v Kokoze fandíme. Proto jsme uspořádali workshop pro pedagogy přírodovědných oborů a přizvali na něj paní učitelku Lenku Lipanskou, která má s učením venku se svými žáky ze ZŠ Třebotov již bohaté zkušenosti. Učitelé si tak osvojili řadu praktických aktivit, jak do vyučování nové prvky (např. vyvýšené záhony, kompostér, vermikompostéry) zapojit. A to nejen do hodin přírodopisu. 

 

Jestli vás zajímá víc inspirace o učení venku, určitě zavítejte na stránky https://ucimesevenku.cz/ a https://jdeteven.cz/cz.

Autorem článku je Denisa

Podobné články
Soňa Houžvová
20.10.2020

Svoz bioodpadu je pohodlné řešení, jak třídit bioodpad v bytě, aniž byste potřebovali zahradu, vermikompostér nebo Bokashi. Je skvělé, že v Praze funguje systém svozu bioodpadu, což zvyšuje kvalitu prostředí, ve kterém ... Číst dál >

Denisa Lešková
13.03.2019

Únor bílý, pole sílí. Sněhu je letos pomálu, ale i kdyby nám zahrada zapadala sněhem, na kompostu se nikdy dlouho neudrží, je v něm totiž teplo. I to se dozvěděli žáci ZŠ Angel během dalšího workshopu v rámci cyklu Uzavřený ... Číst dál >