menu
CZ

Učíme (se) ve školní zahradě!

Součástí našeho projektu Uzavřený cyklus jídla do škol byly nejen praktické workshopy o pěstování a kompostování, ale i podpora učitelů, aby mohli záhony i kompostéry, které během pár měsíců vyrostly na školní zahradě, co nejlépe využít. 

Workshop pro učitele_UCJ_2 (2)

Spojili jsme tak příjemné s užitečným, protože učení venku je v posledních dvou letech velkým trendem. Možnosti nasávat informace nejen z výkladu a knížek, ale i opravdových skutečností a dějů, v Kokoze fandíme. Proto jsme uspořádali workshop pro pedagogy přírodovědných oborů a přizvali na něj paní učitelku Lenku Lipanskou, která má s učením venku se svými žáky ze ZŠ Třebotov již bohaté zkušenosti. Učitelé si tak osvojili řadu praktických aktivit, jak do vyučování nové prvky (např. vyvýšené záhony, kompostér, vermikompostéry) zapojit. A to nejen do hodin přírodopisu. 

 

Jestli vás zajímá víc inspirace o učení venku, určitě zavítejte na stránky https://ucimesevenku.cz/ a https://jdeteven.cz/cz.

Autorem článku je Denisa

Podobné články
Veronika Makovská
20.06.2014

Dávejte bomby. Seed bomby. Seedbomba je hliněná kulička plná semínek z nejen polodivokých kvetoucích bylin, ale třeba i máty a meduňky. Je třeba jí někam hodit, nebo střelit a pak už jen čekat až zaprší. Seedbomba ... Číst dál >

Soňa Houžvová
24.04.2020

Jak aplikovat koncept uzavřeného cyklu jídla (UCJ) do prostředí restaurací a kaváren je téma, kterým se zabývá náš projekt s názvem UCJ v provozu. Naše svatá trojice, jídlo, pěstování a kompostování, se díky tomu vydává na ... Číst dál >