menu
CZ

Učíme (se) ve školní zahradě!

Součástí našeho projektu Uzavřený cyklus jídla do škol byly nejen praktické workshopy o pěstování a kompostování, ale i podpora učitelů, aby mohli záhony i kompostéry, které během pár měsíců vyrostly na školní zahradě, co nejlépe využít. 

Workshop pro učitele_UCJ_2 (2)

Spojili jsme tak příjemné s užitečným, protože učení venku je v posledních dvou letech velkým trendem. Možnosti nasávat informace nejen z výkladu a knížek, ale i opravdových skutečností a dějů, v Kokoze fandíme. Proto jsme uspořádali workshop pro pedagogy přírodovědných oborů a přizvali na něj paní učitelku Lenku Lipanskou, která má s učením venku se svými žáky ze ZŠ Třebotov již bohaté zkušenosti. Učitelé si tak osvojili řadu praktických aktivit, jak do vyučování nové prvky (např. vyvýšené záhony, kompostér, vermikompostéry) zapojit. A to nejen do hodin přírodopisu. 

 

Jestli vás zajímá víc inspirace o učení venku, určitě zavítejte na stránky https://ucimesevenku.cz/ a https://jdeteven.cz/cz.

Autorem článku je Denisa

Podobné články
Veronika Makovská
02.07.2014

Otevřením vrátek u pop up zahrady na Arkádách začne v Praze okurková sezóna. V prostoru zahradního show roomu se budou v průběhu celého léta konat snídaňové pikniky a workshopy zaměřené na pěstování a kompostování ve městě. ... Číst dál >

Veronika Makovská
02.05.2017

Dlouho jsme se neviděli v zahradě a nám už se stýská. A tak 11. května, v 16:00 otevře komunitní zahrada Vidimova po zimním spánku své brány a branky. Kromě toho, že v zahradě budou k vidění staré známé i nové tváře, ... Číst dál >