menu
CZ

Seriál příkladů dobré praxe: Adopcí slepic k větší soběstačnosti

Komunitní zahrada MetroFarm vznikla původně na soukromém nevyužitém pozemku v pražských Bubnech. Získání prostoru pro zahradu bylo zjednodušeno dlouholetým partnerstvím s Občanským sdružením Alternativa II, z.s., které tento velký nevyužitý prostor začalo spravovat a hledalo pro tento brownfield smysluplné využití.

Počáteční impuls a finance na rozjezd zahrady dodal nadšený jednotlivec. Postupně se začali přidávat zahradníci a chovatelé zvířat z blízkého i vzdálenějšího okolí. Projekt získával stále větší podporu a postupně rostl.

V prvním roce existence měla zahrada 20 zahradníků, z nichž každý obdělával 5m² velký pěstební prostor. Několik členů zahrady začalo chovat slepice a prodejem vajec přispívali do rozpočtu zahrady. Zahradu začali také obývat a opylovat 3 včelstva usazená v nástavkových úlech.


Adoptujte si slepici z MetroFarm

V roce 2021 se zahrada MetroFarm pomalu ale jistě připravuje na novou sezónu na půdě Císařského ostrova a nabízí adopci slepic, díky kterým můžete mít na snídani opravdu šťastná vajíčka. Co adopce obnáší?

🥚Dostanete adopční listinu.

🥚Můžete si vybrat slepičku nebo kohouta podle libosti.

🥚Vámi vybraná slepice dostane unikátní kroužek se jménem.

🥚Každý měsíc si můžete vyzvednout 20 vajec od slepiček.

🥚Adopce stojí 250Kč/měsíc.


Více informací se dozvíte na webu MetroFarm: http://www.metrofarm.cz/.

Seriál příkladů dobré praxe podpořilo hlavní město Praha.

Autorem článku je Radka

Podobné články
Veronika Makovská
29.01.2018

Todmorden jsem navštívila začátkem srpna. Přivítal mne prudký liják, pro Anglii nic nevšedního. Je to město s 50tisíci obyvateli obklopené lesy a z mého pohledu pro Anglii typickou pohádkovou krajinou. Na druhý den jsem měla ... Číst dál >

Veronika Makovská
31.05.2012

Sledujte dnes reportáž o kompostování ve městech v pořadu Ekonomika+: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10249971631-ekonomika/212411058390531/. Číst dál >