menu
CZ

Slavíme Den Země

Možná den jako každý jiný, ale možná taky Den s velkým „D“, který umožňuje nám všem přispět k péči o životní prostředí. My v Kokoze jsme posledních několik týdnů věnovali přípravě festivalu o kompostování a pěstování ve městě. 27 webinářů, 8 panelových diskuzí, 35 odborných lektorů a profesionálů, 25 skvělých partnerů z řad firem i organizací. Aby se vám pěstovalo s radostí a lehkostí. Abyste stejně jako my považovali slupky za cenný materiál. Abyste začali s kompostováním a už nikdy nepřestali.

Máme čtyři dny do festivalu a 100 přihlášených účastníků. Z každého z vás máme ohromnou radost! Co kdyby nás ale bylo mnohem více? 2000? 10.000? Co kdyby začalo několik stovek lidí pěstovat a kompostovat – ať už doma nebo v práci – hned v dalším týdnu po festivalu? To by bylo opravdu něco! Jedním z našich hlavních cílů je právě dopad v podobě objemu organického odpadu, který každoročně vrátíme do půdy skrze kompost. Jde nám ale také o to, kolik komunitních zahrad postavíme, kolik městské plochy pomůžeme získat pro pěstování nebo jak velkou komunitu společně vytvoříme a propojíme. 

Věříme, že i vy máte zájem pečovat o své zdraví a tvořit zelená města. Den Země umožňuje spojit naše síly. Pokud máte vy sílu začít pěstovat nebo kompostovat, my máme sílu umožnit vám volný vstup na náš festival, a to od čtvrtka 22. dubna do soboty 24. dubna včetně. Po jeho skončení se sami můžete rozhodnout, zda nám můžete a chcete přispět. Případný zisk využijeme pro naši integrační dílnu, kde zaměstnáváme kolegy se zkušeností s duševním onemocněním, kteří nám pomáhají tvořit zelená města. Staví kompostéry, budují komunitní zahrady, koulí seedbomby nebo montují vyvýšené záhony, abyste mohli pěstovat opravdu kdekoliv.

V komunitě je síla. A nám jde o to, ať se festivalu zúčastní co možná nejvíce lidí. Řekněte o našem festivalu svým přátelům, kolegům a známým. Třeba potřebují poradit, jak si vypěstovat radost. Ať už v podobě rajčat na balkoně nebo pokojovek v obýváku. Taky budete možná překvapení, kolik budoucích chovatelů žížal rodu Eisenia Andrei se mezi vašimi přáteli skrývá. 

Pro dobrovolný vstup zadejte při registraci kód DENZEME.

www.pestujmesto.cz

Facebook událost

Autorem článku je Denisa

Podobné články
Veronika Makovská
20.06.2014

Dávejte bomby. Seed bomby. Seedbomba je hliněná kulička plná semínek z nejen polodivokých kvetoucích bylin, ale třeba i máty a meduňky. Je třeba jí někam hodit, nebo střelit a pak už jen čekat až zaprší. Seedbomba ... Číst dál >

Veronika Makovská
03.05.2017

První z plánovaných exkurzí do komunitních zahrad je za námi. Že pršelo a byla zima? Že jsme museli překonat pár výškových metrů trojského svahu? Jako každá výprava do divočiny, i tato byla po zásluze odměněna. Komunitní ... Číst dál >