menu
CZ

Kokoza na Apetit pikniku

V sobotu 19. června 2021 jsme s Kokozou vyrazili do pražského parku Grébovka opět s naším kompostovacím varieté. Tentokrát jsme zavítali na 10. ročník food festivalu Apetit piknik, který pořádá redakce časopisu Apetit.

Na pódiu o udržitelnosti v gastroprovozech

Moderátorka Adéla Gondíková přivítala ve dvou vstupech na hlavním pódiu naši kompostovací konzultantku Soňu společně se žížalami a Bokashi. V rozhovoru byla řeč o různých způsobech kompostování nejen v domácnosti, ale také v gastroprovozech. Na ty se s Kokozou zaměřujeme v rámci projektu “Uzavřený cyklus jídla v restauraci a kavárně”, který díky podpoře Státního fondu životního prostředí, můžeme realizovat. Aktuálně nám gatsroprovozy z celé ČR nejvíce pomohou, když nám vyplní dotazník, v rámci kterého získáme cenná data o přístupu gastroprovozů k udržitelnosti.

Žížaly na stánku i v chill out zóně

Skvělé počasí a desítky stánků s tou nejlepší ukázkou kvalitních a vynikajících dobrot přilákala tisíce foodies. Stánek Kokozy nabízel kromě seed bomb a dalších vychytávek také možnost posedět v chill out zóně pod stromy. Zde si mohl spokojený gastrosexuál vychutnat své úlovky a začíst se do některé z našich zábavných brožur o kompostování, či se pobavit přímo s našimi odborníky o pěstování a kompostování.

Naše postřehy

  • Potkali jsme velmi vstřícného a milého hygienika, odborníka na HACCP, se kterým jsme probrali spolupráci a problematiku HACCP v souvislosti s aplikací kompostování a pěstování do provozů. 
  • Na stánku se návštěvníci nejčastěji ptají na péči o zahradní kompostéry, či na princip fungování vermikompostování a Bokashi. 
  • Do řeči jsme se dali i s několika zástupci gastroprovozů na stáncích, kde jsme se bavili o možnostech další spolupráce. Bioodpady, gastroodpady, kompostování, obalové materiály a nádobí určeno “to go” jsou hlavními tématy.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Autorem článku je Soňa

Podobné články
Soňa Houžvová
30.04.2020

První květnový týden patří každoročně oslavám kompostování. Ano, i kompost má svůj svátek, dokonce sedmidenní. Mezinárodní týden kompostování letos slaví své 25. výročí, a proto si zaslouží o to větší pozornost. Téma ... Číst dál >

Veronika Makovská
31.03.2014

Pomoc, potřebujeme více záhonků! Sluníčko a příjemná teplota přilákala na úvodní nedělní setkání v komunitní zahradě na Jižáku spoustu natěšených zahradníků. Bylo jich asi nejvíc v celé naší historii, a tak jsme ryli nové ... Číst dál >