Mediální hvězda KOKOZA aneb kde jsme se v roce 2012 objevili

kokoza komposter

Zaskočilo nás to, ale mile. V loňském roce se doslova roztrhl pytel s články a reportážemi o komunitních zahradách a kompostování ve městě, za většinou z nich stála právě Kokoza. Rozhodli jsme se, že pro vás uděláme malou rekapitulaci, prostě dáme vše hezky na jedno místo.

Začalo to nevinně, ale rovnou v časopise RESPEKT, naše Lucie z Kokozy čtenářkám a čtenářům prozradila, jak se dá kompostovat respektive vermikompostovat i v činžovním bytě na Letné a ještě k tomu hrdě dodala, že chce, aby bylo kompostování sexy, v březnu tedy vyšel článek s názvem „Sexy humus“.

V zápětí přišel s podobným tématem Ekolist, kde celkem podrobně radíme lidem, na co se mají připravit, když chtějí začít s vermikompostováním. V článku „Když se o bioodpad starají žížaly“ se například dozvíte, jak žížaly ubytovat a jak je pohostit.

V dubnu, spolu s otevřením komunitní zahrady na Jižním Městě, za námi přišla poprvé i Česká televize. Živý vstup v den prvního setkání s budoucími městskými zahradníky odvysílalo Studio 24. Pár slov k našim plánům na zahradě jsme pronesli i do Radiožurnálu. V tištěných médiích se o novém trendu rozepsaly například Hospodářské noviny, ale i MF Dnes.

O několik měsíců později odvysílala Česká televize reportáž na téma Komunitní zahradničení, kde jsme spolu s Prazeleninou prezentováni jako první dvě zahrady v Praze. Kdo tyto zahrady neviděl, může si nastavit 14:28 minutu v pořadu Z metropole. Život v komunitní zahradě ještě jednou přilákal Radiožurnál.

Kromě pěstování ve městě nám jde hlavně o smysluplné využívání bioodpadu ve městě a pro náš záměr Kompostárny a zahrady jsme více jak rok hledali vhodné místo. Jedním z nich je i pozemek na Praze 11, o kterém jsme mimo jiné hovořili v pořadu Ekonomika +, kde jsme také poprvé představili naše fešáky, dřevěné vermikompostéry navržené designérem Martinem Žampachem. Kromě KOKOZY promluvili na téma kompostování Tomáš Hodek z Ekodomova a místostarostka Prahy 12, Eva Tylová.

Husarský kousek se nám podařil o prázdninách, kdy jsme se rozhodli uspořádat tiskovou konferenci na téma „Pěstování a kompostování ve městě je sexy!“, při které jsme dali větší prostor našemu novému produktu, již zmiňovaným dřevěným vermikompostérům. Do prvního zdravého fastfoodu Famagusta, který s námi začal kompostovat, přišlo přes 20 novinářů. Tentokrát nám okurková sezóna nahrála do karet a nebo! Kompostování je prostě TÉMA.

Tiskovka měla ale dlouhý dozvuk a po prázdninách se objevily další články v časopisech jako Apetit (září 2012), Blesk – Hobby (září 2012), Tina – Bydlíme (říjen 2012), Marianne – Venkov a styl (speciál zima 2012).

A jedna perlička na závěr, návod na výrobu samozavlažovací nádoby jsme prozradili rádiu Regina. Schválně, kdo by si podle našich slov dokázal jednu vyrobit!

Co dodat, máme z toho prostě velkou radost a věříme, že rok 2013 bude stejně mediálně nabitý jako ten loňský.

Zaujal Vás tento projekt? Sdílejte ho s ostatními!

Související články

Zpět na stránku článků