menu
CZ

Co s úrodou, když mráz klepe na dveře?

No, klepe… Mráz už ty dveře nemilosrdně olizuje a za oknem se po ránu honí jinovatka s vločkami. A teď kam s jablky, bramborami, mrkví nebo dýněmi? Jaké ovoce a zelenina potřebuje do tmy a kterému není vůbec dobře v lednici? Vychytejte skladování úrody tak, abyste si dobroty ze zahrady mohli užívat co nejdéle. Pomůžeme vám s tím.

 

Zásady správného skladování se hodí úplně každému. Je jedno, jestli máte sezónní ovoce a zeleninu z vlastní zahrádky nebo od farmáře. Vždycky je daleko chutnější a výživnější, než rajčata co k nám letí tisíce kilometrů odkudsi z jihu. Takže jestli se vám nějaká přepravka ještě válí venku nebo vaše lednice praská ve švech, máme pro vás 4 základní tipy, jak s přebytky co nejlépe naložit.

jablko
1) Do skladu patří jen pěkné kousky

 
Teď nemám na mysli estetiku – pokroucenou mrkev a trojitý brambor klidně uchovejte, ale dejte pozor na nahnilé nebo poškozené plody. Pamatuju si, jak náš děda s dojemnou péčí trhal jablka a něžně je ukládal do přepravky jedno po druhém, jen ty dokonale zdravé plody. Ostatní šly bez milosti do moštárny.

 
2) Co vzešlo ze země má u země zůstat

 
Pokud vlastníte zahradu, sklep nebo špajz, kde je chladno, můžete jásat. Bez problému totiž uskladníte veškerou kořenovou zeleninu, brambory i dýně (jednoduché pravidlo zní, že zelenině vyrostlé v záhonu je dobře zase u země). A disponuje-li váš sklípek dokonce ideální teplotou 5 – 10°C, pak sem klidně odložte i jablka, hrušky nebo jiné dlouho skladovatelné ovoce a zeleninu.

V zahradě si můžete poradit vyhloubením krechtu, tedy asi 120 cm hluboké jámy, jejíž dno vyložíte vrstvou kamenů nebo dřeva. Krecht je ale třeba přikrýt izolační vrstvou, takže nepočítejte s tím, že si pro mrkev budete chodit obden. Pro skladování uvnitř je osvědčeným tipem vlhký písek (třeba v kýblu ve sklepě), kde zelenina ze záhonu vydrží ve skvělé kondici.

 
3) Lednice ano, ale s rozumem

 
Pro drobnější plody je lednice s mrazákem ideální řešení. Jahody, borůvky nebo většinu bylinek můžete po zmražení pohodlně využívat po celý rok. Salátům o něco prodloužíte život, když je natrháte na listy a uložíte v chladničce do krabičky s odvětráváním. Jestli ale máte v lednici rajčata nebo česnek, šup s nimi ven. Rajčatům svědčí daleko vyšší teploty (kolem 14°C), a tak jim lépe bude třeba na parapetu. Česnek zase nemá rád vlhkost a potřebuje dýchat, takže ho ideálně zavěste někam na suché a chladné místo.

 
4) Není kam? Zpracujte to!

 
Jestli vás také pronásleduje dětská vzpomínka na nekonečné víkendy strávené krájením, mícháním a plněním zavařovacích sklenic, pak je víc než pravděpodobné, že …zavařujete dodnes. Ona totiž ta domácí marmeláda, chutney nebo nakládačka je fakt o něčem jiném, co? Zvlášť když si můžete přidat tu vanilkový lusk, tu chilli a vyladit si svoje oblíbené pochutiny k naprosté dokonalosti.

Navíc domácí zpracování už nemusí připomínat službu v továrně, existuje spousta chytrých pomocníků a také celá řada postupů, z nichž můžete vybírat. Kromě obligátního zavařování třeba sušení a také čím dál oblíbenější fermentování neboli kvašení. Jde o perfektní způsob, jak zachovat v ovoci a zelenině všechny vitamíny a navrch přidat zdravé bakterie, které prospívají našemu mozku i střevům. Na stránce Fermentujeme najdete spoustu inspirace, jak využít všechno od okurek až po bazalku. Nebo se nechte nalákat recepty od Zachraň jídlo a vytvořte si lahůdky třeba i ze slupek a natí. Ať můžeme na jaře zase s radostí sázet.

mrkev

Autorem článku je Denisa

Podobné články
Jana Kožnarová
16.06.2021

Probouzím se do krásného slunného dne. Dnes je čtvrtek 3. června a mě dnes čeká cesta vlakem do Světic, kousek za Prahu, kde se na školní farmě Magic Hill setkám se zahradnicí, pěstitelkou a lektorkou Markétou Strouhalovou, ... Číst dál >

Radka Pokorná
03.12.2020

V kladenské čtvrti Kročehlavy, nedaleko obchodního centra, vyrostla komunitní zahrada na zatravněném pozemku Kauflandu, který nebyl do té doby příliš využíván. Zahrada od začátku vyvolávala velká zájem. Jak kolemjdoucích, ... Číst dál >