Uzavřený cyklus jídla do škol “Příručka pro pedagogy” - Kokoza

Uzavřený cyklus jídla do škol “Příručka pro pedagogy”

2020-2021 ∙ Grantový projekt ∙ Aktivní

V nadcházejícím školním roce vyroste příručka pro pedagogy, kde najdete všechny pilotně ozkoušené workshopy, které učitele i žáky povedou k pěstování, kompostování a vermikompostování přímo na jejich škole. V příručce odhalíme tajemství, jak na funkční uzavřený cyklus jídla ve škole, aby si učitelé mohli navrhnout pěstující a kompostovací aktivity na celý školní rok dopředu. Velkým bonusem bude akreditace pěti workshopů v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Jaký je hlavní cíl tohoto projektu?

Nezáleží na tom, jestli má vaše škola zahradu. Budeme vás inspirovat, jak se dá pěstovat i na jednom metru čtverečním, a ukážeme vám, že bioodpad je poklad. V pilotním projektu Uzavřený cyklus jídla do škol 2018/2019 jsme si ověřili, že žáky i učitele pěstování a kompostování baví. Většině školám ale stále chybí funkční uzavřený cyklus jídla. Rozhodli jsme se učitelům zpřístupnit naše workshopy tím, že je budeme akreditovat v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. A aby měli vše na jednom místě, vytváříme příručku, kde budou všechny aktivity, směřující k zavedení funkčního uzavřeného cyklu jídla, obsaženy.

Chcete vaše žáky naučit, jak si vypěstovat vlastní „jídlo“? Napište naší kolegyni Janě na janak@kokoza.cz, která vám ráda zašle příručku a aktuality z Uzavřeného cyklu jídla ve škole.

Projekt je finančně podpořen Magistrátem hlavního města Prahy.

Další projekty

Zpět na stránku projektů