Před 10 lety jsme v Kokoze založili Komunitní zahradu Vidimova

Komunitní zahrada Vidimova

Před 10 lety jsme v Kokoze založili Komunitní zahradu Vidimova, jako ukázkový prostor i na společné aktivity. Jak popisujeme v dřívějším článku rozkvetla zahrada za tu dobu do krásy a my stále více aktivit podnikáme po celé Praze i v rámci České Republiky.

 

Zahradní komunita

Komunita v zahradě je již stabilní, funguje samostatně a tak jsme se domluvili v roce 2020, že se osamostatní. Důvodem bylo především zprůhlednění právních vztahů pro využití pozemku a správy celé komunitní zahrady. Přemýšleli jsme, jak založit spolek co nejrychleji a nejefektivněji, když jsme neměli zatím žádnou osobní zkušenost. Proto jsme pro zjednodušení celého procesu zakládání spolku pozvali odborníky z Vše pro spolek.

Komunitní zahrada Vidimova
Komunitní zahrada Vidimova, foto: Teru Menclová

Osobní zkušenosti

Na osobní zkušenost s celým procesem zakládání spolku, jsme se zeptali také statutární členky Komunitní zahrada Vidimova, Z.s. Kateřiny Kolářové:

“Odborníci z Vše pro spolek nám pomohli hladce projít všemi úskalími zakládání nového spolku Komunitní zahrada Vidimova. Poskytly nám zpětnou vazbu k vytvářeným stanovám, pomohli nám  stanovy jasně formulovat, tak abychom předešli v budoucnu možným komplikacím.  Provedli nás také všemi formálními náležitostmi, které jsou pro založení spolku potřeba, dopředu nám připravili potřebné dokumenty doprovázené jasnými instrukcemi. Díky podpoře pracovníků z Vše pro spolek celý proces zakládání našeho spolku běžel jako po drátkách a my se nemuseli strachovat, že se někde zasekne nebo zdrží. Služby tohoto spolku doporučujeme. ”

Komunitní zahrada Vidimova
Komunitní zahrada Vidimova, foto: Teru Menclová

 

Pokud vás čeká podobný přerod v komunitě, může se hodit nabídka Vše pro spolek a tajné heslo pro vás.

Zajímá vás více o komunitních zahradách, nebo chcete jednu dokonce založit a chcete se poradit? Napište nám na info@kokoza.cz.

 

Zaujalo vás téma komunitních zahrad?

 

Přečtěte si nejlepší tipy, triky a návody

Přemýšlíte jak zafinancovat svou myšlenku komunitní zahrady? Tak to vás bude zajímat systému grantů

Chceme být celoevropské hnutí, co to obnáší? Jak pěstují za hranicemi? Mrkněte

Zaujal Vás tento projekt? Sdílejte ho s ostatními!

Související články

Zpět na stránku článků